Laulības šķiršanas iespējas

Posted on

Laulības šķiršana noteikti nav sveša lieta nevienam iedzīvotājam, jo mūsdienās šādu situāciju ir ļoti daudz. Tiem, kas nolēmuši šķirties, tiek piedāvāti divi varianti.

Šķiršanās pie notāra ir viens no tiem, turklāt šis variants ir ātrāks un vienkāršāks. Izvēloties šo iespēju, pārim ir dota izdevība pašiem sastādīt iesniegumu, kurā teikts, ka abi ir ar mieru šķirt laulību bez strīdiem. Otra izeja ir uzticēt šo darbu notāram, kurš sazināsies gan ar mācītāju vai dzimtsarakstu nodaļu, gan migrācijas lietu pārvaldi. Tikai jāņem vērā, ka par to nāksies maksāt atsevišķu summu. Galvenais nosacījums ir tāds, ka laulības šķiršana pie notāra (http://juristam.lv/civillikums/laulibas-skirsana.html) iespējama tikai tad, ja tiešām nav domstarpību saistībā ar abu cilvēku mantu vai nepilngadīgu bērnu aizgādību. Otrs variants ir šķiršanās ar tiesas palīdzību, tikai tas būs garāks process. Tas var ilgt pat 6 mēnešus, jo ir jānosaka tiesas sēdes laiku, jāiegūst nepieciešamie dokumenti no abām pusēm, kā arī tiesnesim vajadzīgs laiks, lai izlemtu, kā sadalīt mantu. Tomēr iespējams arī piešķirt laiku laulības samierināšanai, kas arī ietekmē procesa ilgumu.

Šāda iespēja ir reāla, ja tam piekrīt abi laulātie, kā arī, ja tiesnesis uzskata, ka nav nopietnu iemeslu, kādēļ šī laulība nebūtu iespējama. Var būt vairāki iemesli, tomēr svarīgāk atcerēties, ka process var ieilgt, ja laulības šķiršanu vēlas tikai viens cilvēks. Arī tad, ja abas puses laicīgi neiesniegs prasītos dokumentus un nesadarbosies ar tiesu, šķiršanās gaita var ieilgt. Gadījumā, ja pārim ir laulību līgums, tad šķiršanās noris, ņemot vērā visus tajā iekļautos punktus. Ja tāda nav un ir radušās domstarpības saistībā ar bērnu aizgādniecību, tiek iesaistīta tiesa. Šķirot laulību, kas bijusi noslēgta ar citas valsts pilsoni, jāņem vērā, ka to iespējams paveikt arī bez otra laulātā ierašanās, ja tas nav sasniedzams. Ja rodas domstarpības par bērniem, tās tiek izskatītas viņu faktiskajā dzīvesvietā.

Ikvienā situācijā var palīdzēt tiesa, tomēr ir jāņem vērā konkrētā situācija un pašu iespējas vienoties.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *