Meža pārdošana Latvijā

Posted on

Tie sastāda izteiktu procentuālo daļu no Latvijas sauszemes. Latvija ārzemniekiem kā arī mums pašiem, visos laikos saistās ar skaistu dabu, zilām upēm un arī ezeriem, jūras tuvumu. Zaļie meži pie mums var piederēt gan privātpersonām, gan arī uzņēmumiem, tai skaitā tos ir atļauts nopirkt un pārdot, tiesa gan, katrs mežu un cirsmu pirkšanas un arī pārdošanas gadījums ir savādāks un arī noris atšķirīgi. Latvijā noteikti ir aktīvs mežu likums, kurš dažos punktos arī nosaka un arī piedāvā ieskatu mežu kā arī cirsmu pārdošanas procesā. Kas jāņem vērā, ja gribat pārdot mežus?

Uzzini vairāk – https://siardn.lv/

Cik maksā meži?

Rentablitāte katrā ziņā ir viens no vadošajiem aspektiem cenas noteikšanā. Tā interesē ne vien tajos gadījumos, kad klients ir privātpersona, bet arī valsts. Cirsmu pārdošanā noteicoši būs koku kubatūras kā arī ceļu tuvums, bet arī citi faktori ietekmē cenu. Ja mežu ir vēlme pārdot Latvijas Valsts Mežiem, tad vērtēšanā noteiktā cena ir pēdējā un arī, parasti, augstāku cenu par to, privātpersonas piedāvās reti. Jo daudzākiem pircējiem piedāvāsiet nopirkt cirsmu vai mežu, jo augstāka cena par to tiks piedāvāta.

 

Vai mežu pirms pārdošanas jāmēra?

Katrs mežu zemes gabals ir savādāks, pemēram, cirsmu pārdošanā, arī svarīgs ir pircēju skaits. Dažkārt mēdz būt informācijas noplūde, tālab nevajag uzķerties uz pirmo un arī vienīgo vilinošo piedāvājumu. Pirms cirsmu likt pārdošanā, tā noteikti ir jādasto, jeb jānosaka izcērtamo koku kubatūra kubikmetros, balstoties uz koku caurmēru un augstumu. Meža zemes dokumentos šāda informācija jau ir norādīta, bet tā ir aptuvena. Klienta cenas piedāvājumā būs arī nedaudz tālejošāki iemesli, piemēram, pārdotās preces vērtība.

 

Vai mežu lokācijas vieta sekmē vērtību?

Mežu zemes cenas Latvijā svārstās no dažiem simtiem hektārā, līdz pat pāris tūkstošiem. Loģiski, ka tā lielākā vērtība ir koku veids, kuri aug mežā. Skujkoku meža cena par hektāru  varētu sasniegt pat 8000 eiro! Mežu izvērtēšana ir ierasts process – vērtē mitruma pakāpi mežā, floru un faunu, tā atrašanās vietu, koku tipu. Jūru un arī upju tuvumā esošajiem mežiem noteikti ir viszemākā vērtība.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *