Laba jumta konstrukcija protams ir labs ieguldījums uz daudziem gadiem

Posted on

Tad, kad celtniecības posms nokļūst pie tik svarīga momenta, kā ēkas jumts, tomēr ir jāveltī pastiprināta uzmanība tāda veida jautājumam piemēram, kā pats jumts. Mūsdienas mājas jumts veic ne vienīgi aizsardzības lomu mājai, bet arī vēl būs tās skaistuma elements. Šobrīd pastāv tik daudz dažādi jumta konstrukcijas veidi, ka kļūst raibs gar acīm. Piemēram, kopnes iespējams pielietot ne tikai, kā ārējās mājas konstrukcijas, bet, piemēram, varētu būt izvēlēts gan kā mūsdienīgs dizaina variants.

Uzzini vairāk – https://freimans.com/lv

Asimtetrisks vai varbūt plakainais jumta veids, kas ir atbilstošākā izlase?

Dzīvojamās mājas kā arī savādāka tipa ēkas var tikt būvētas ar tiešām ļoti atšķirīgiem jumtiem, sākot ar pašu vienkāršāko konstrukciju ar plakanu virsmu, bet pabeidzot ar sarežģītām jumtu formām. Jumta konstrukcija, kas tiek dēvēta kā plakanais veids, jau ir lētākais veids, tā kā šeit jumta uzstādīšana ir un būs vienkārša, bet jumts varētu tikt lietots piemēram, kā terase, kas bez šaubām ir priekšrocība. Taču šī varianta kopšana tomēr ir apgrūtinoša, tādēļ, ka, sniegs un lietus neizzūd tik viegli, kā tas ir slīpiem jumtiem. Pats jumts jau var būt divslīpju, vienslīpes,kā arī dažnedažādu citu veidu un šo veidu apvienojumu. Tomēr jāsaprot galvenā lieta, kad, jo vairāk tieši uz viena paša majas jumta vairāku veidu, jo izmaksu ziņā dārgāka ir jumta siltināšana, kā arī uzstādīšana.

Jumta spāres vai kopnes – galvenās nesakrītības

Pastāv daudz dažādu tipu konstrukcijām, kas atšķiras savā starpā pēc jumta veida vai arī pēc tā kas tieši noklās jumtu, vai kā tad tiks veikta jau jumta siltināšana. Parasti izvēlās tieši jumta spāres, bet tas izvēles variants būs izdevīgs gadījumos, tad, kad paredzēta jumta uzstādīšana objektam tikai līdz sešiem metriem. Ņemot vērā to, ka jumta spāres tiek taisītas tikai uz objekta, šis process aizņem ilgu laiku pie tam nepieciešama profesionālu celtnieku esamība. Bet jumta kopnes tiek izveidotas rūpnīcā un jau tiek atvestas gatavas. Tādējādi jumta uzstādīšana ir vienkāršs un ātrs process. Koka kopnes var tikt izmantotas ne vienīgi dzīvojamo māju būvniecībā, bet arī lielu noliktavu vai angāru jumta likšanā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *