Kas ir topogrāfija un ģeodēzija?

Posted on

Saskaņā ar pašreizējo terminoloģiju, ģeodēzija jau ir objekta atrašanās vietas noteikšana, kā arī tā lieluma un pašas formas aprakstīšana. Šeit ir redzama cieša saikne gan ar matemātiku un ģeogrāfiju, kā arī ar ģeometriju. Ģeodēzija veicināja to, ka tika radītas koordinātu noteikšanas sistēmas, kā arī uzbūvēti ģeodēziskie tīkli un noteikti punkti uz zemes virsmas. Topogrāfiskais plāns lauj nepazust uz zemes, bet mērnieks palīdz precīzi identificēt kam kāds zemes gabals pieder, un tad tiek saimniekam izsniegts zemes robežu plāns, kas likumiski apzīmē robežas. Nenoliedzami tieši šodien Latvijas mērnieks ir tik ļoti pieprasīts, tā kā tiek daudz precizētas robežas un cilvēki saņem savu zemi atpakaļ.

Uzzini vairāk – https://www.geodezists.lv/

Ģeodēzija un tās sadaļas

Var izcelt sekojošas ģeodēzijas nozares: topogrāfija, kas tad ir inženierzinātnes mērniecība un zemes virsmas apraksts, kuru izmanto būvniecības procesos un kas, ietver sevī pašu darba organizāciju un tehnoloģijas nianses, priekš tam, lai atrisinātu inženierijas un celtniecības problēmas. Hidrogrāfija ir ģeodēzija, kas pēta ūdeni. Aerofotogrāfija nepieciešama kāršu veidošanai, izmantojot aerofotogrāfiju, savukārt kadastrālā uzmērīšana ir inženiertehnisko darbību un dabas resursu uzskaite un novērtēšana. Mērnieks jebkurā no tām pielieto dažādas iekārtas, tādas kā lāzerskenēšana vai 3d skenēšana, priekš tam lai mērījumi varētu būt pēc iespējas precīzi. Pie mums valstī ir kā valsts zemes kadastrs, kur apvienoti īpašumi un dati par to saimniekiem un zemes izmēriem, un meliorācijas kadastrs, kur tomēr ir valsts līmeņa objekti, kā piemēram, ūdensnotekas un sūkņu stacijas.

Mērnieks, pie kā drīkst būt pasūtīta kadastrālā uzmērīšana

Patlaban pastāv tik daudz iekārtu, lai realizētu nepieciešamos izmērījumus, ka parastajam cilvēkam par to nav nekādas skaidrības, taču pastāv speciālisti, kas piedāvā pilna spektra pakalpojumus. Kad tiek izvēlēta kompānija, priekš tam, lai aprēķinātu cik dziļi ir karjeri, būs nepieciešams pārliecināties par tehnoloģiju pieejamību tajā. Šeit nevarēs iztikt bez tādas lietas, kā lāzerskenēšana un 3d skenēšana. Ja Jums nepieciešams pārdalīt sev piederošo zemes gabalu, bez šaubām būs vajadzīgi zemes ierīcības projekti, kur Latvijas mērnieks ne tikai sagatavo projektu, bet arī realizē to un Jums beigās tiks izsniegts jauns zemes robežu plāns. Bez šaubām, kad vajadzīga topogrāfija cena būs ne mazāk svarīgs faktors, tādēļ vajadzētu salīdzināt tās savā starpā un izvēlēties kompāniju, kas ir vispretīmnākošākā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *