Kāds tieši jumta segums šodien būtu vislabākais?

Posted on

Viennozīmīgi jumta konstrukcija tomēr ir viens no vissvarīgākajiem momentiem mājas būvniecības procesā. Brīdī, kad būs uzstādīts jumts vai jau jumta segums, būtu būtiski ievērot tehnoloģiju uz kā balstās mājas jumta uzstādīšana un kuras neievērošana var radīt nepatīkamus momentus, piemēram, siltuma zudumu, ūdens tecēšanu mājā vai arī, ka tiek sagrauta pat jumta konstrukcija. Priekš tam, lai jumts tiktu galā ar tā aizsardzības funkcijām, tam jābūt pareizi sataisītam, kā arī celtniecības laikā nedrīkst aizmirst arī par tāda veida lietu, kā jumta siltināšana. Protams, ir arī iespēja izmantot jumta kopnes kā dizaina elementu, gan arī kā jumta konstrukcijas balsta funkciju.

Uzzini vairāk – http://marupesjumti.lv/

Piemērotākā jumta konstrukcija

Kad tiek uzsākts mājas projekts, vispirms ir jāapdomā dizains, kur tiek iekļauta gan jumta konstrukcija, gan jumta segums unn tā veids. Jumta konstrukcijas veidi ir diezgan dažādi, taču visbiežāk pielieto vienslīpnes vai arī daudzslīpnes jumtus, bet citur populāri jau ir plakanveida jumti, veidojot četrstuŗveidīgus mājas dizainus. Bieži tiek izmantotas koka kopnes, mēģinot padarīt ēkas interjeru interesantāku. Šodien jumta uzstādīšana varētu būt no dažādiem izejmateriāliem, piemēram, dakstiņu jumts ir ļoti izturīgs un ilggadīgs, taču priekš plakanajiem jumtiem labākais jumta segums varētu būt modificētā bitumena jumts, kurš ir ātri uzklājams un tam ir diezgan zemas izmaksas. Kaut gan pirms tiek izvēlēts jumta segums vai jumta konstrukcija, pārunājiet šo momentu ar Jūsu būvdarbu vadītāju.

Jumta kopnes pie Jums mājās

Pašas jumta kopnes ir tāda veida jumta konstrukcija, kura savā starpā savienojas ar tērauda plāksnēm, tādējādi var iegūt izturīgu konstrukciju, kā arī būs ietaupīta koksne. Koka kopnes ražo no sausas koksnes un tās konstrukcijas apstrādā ar antiseptiķiem, tādējādi padarot kopnes gan ugunsdrošas, gan arī ilggadīgas. Savukārt, jumta spāres prasa trīs reizes vairāk koka, padarot koka kopnes par labu alternatīvu. Kopnes parasti ir izturīgas un viegli uzstādamas, pie tam šāda jumta konstrukcija var būt pielietota kā dzīvojamās mājās, tā arī saimniecības telpās vai ražošanas ēkās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *