Kā nekļūdīgi atrast parketa dēļus vai lamināta līstes un kam tad pievērst uzmanību?

Posted on

Grīdas segumi aizņem lielu jebkādas mitekļa vai arī dzīvokļa istabas daļu. Lai tiktu sameklēti piemērotākie grīdas segumi, būtu jāņem vērā ne tikai istabas vispārējais stils, bet arī tādi apstākļi, kur šis izejmateriāls tiek izmantots. Taču ja bērnistabai varētu izvēlēties kovrolīnu, tad vannas istabai labāk būtu uzlikt flīzes. Dzīvojamā istabā ir ierasts lamināts, parkets vai ielietās grīdas, pieliekamajos drīkst ieklāt ar parasto linoleju. Mūsdienu tirgus ir tik bagāts, ka ikkatrs var uziet piemērota veida grīdas segumus, kas atbildīs jebkurām prasībām un būs atbilstošs arī cena ziņā.

Dažādi grīdas veidi un to piemeklēšanas kritēriji

Mūsdienīgi grīdas segumi ir tik tiešām lielā dažādībā, taču visbiežāk izvēle ir starp flīzēm, parketu un laminātu. Saistībā ar flīzem viss ir saprotams, bet kā var saprast, kas jau ir labākais variants – laminats vai jau parkets? Tā kā var likties, ka šie segumi ir tiešām līdzīgi. Savukārt lamināts var izcelties ar vairākām priekšrocībām, kā galvenās ir pieejamā lamināta cena un vēl lamināta ieklāšana. Visiem jau ir zināms, ka gan lamināta ieklāšana, gan demontēšana ir vienkārša un to var izdarīt pašrocīgi. Šie grīdas dēļi neizdeg saulē, bet virsma jau ir nealerģiska, antistatistiska un pie tam nekaitē veselībai. Mūsdienās pieejamais lamināts izceļas ar dabai draudzīgiem materiāliem un izgatavošanā ir ekonomēti gabas resursi. Taču kā galvenais lamināta grīdlīstes mīnuss ir tas, ka to nemaz nav iespējams atjaunot. Jebkuram no mums zināms, ka pats lamināts izberžas laikam ejot, diemžēl tas tad ir pilnība jāmaina. Visizturīgākais lamināts ir trīsdesmit trešās klases, tas kalpo pat līdz 20 gadiem, taču šodien biežāk tiks likts 32 klases lamināts.

Pats parkets var izcelties ar daudzām labām īpašībām – karstumizturība, skaņas izolācija, droša izmantošana, izturība un higiēniskums. Parketa grīdas dēļi jau ir izgatavoti no īsta koka, kas, savukārt, padara šo materiālu dārgu, no šī arī radās stereotips, ka parketa cena ir pārāk augsta, lai to pirktu. Bet jau ir arī pieejamāks variants – trīsslāņu parkets. Pamatā ir trīs parketa tipi – visdārgakais masīvais parkets, aiz tā iet divslāņu un trīsslāņu parkets. Izvēloties šo materiālu, būs jāpievērš uzmanība tam, vai parkets ir nevainojamas formas. Priekš tam, lai pārliecinātos par grīdlīstes ģeometriju, tā būs jāsaliek kopā. Šeit nedrīkst būt spraugas. Parasti, ja ir izvēlēts parkets, tiek izmantots mitruma mērītājs, kur parketa mitruma koeficientam jābūt 9% robežās.

Un protams, ka, kad būs izvēlēts vislabākais parketa centrs, vispirms apskatiet rekomendācijas un tikai tad komunicējiet ar pārdevējiem. Bieži vien tajā pat vietā tiek piedāvāts arī lamināts, taču vērsiet īpašu vērību, kad visbiežāk lamināts akcija uz kuru ir, visbiežāk ir 32 klases. Izziniet visu par ieklāšanas tehniku, taču attiecībā uz parketu, uzticiet to lietu profesionālim.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *