Vai tiešām jebkurš no mums spēs sniegt tūlītēju palīdzību cietušajam?

Posted on

Varētu teikt, ka jebkurš zina, kas tad tomēr ir pirmās palīdzības kursi, protams, daudzi no mums jau būs tos apguvuši, kaut gan, kad notiek apstākļi, kuri liek izmēģināt šīs zināšanas, reti kurš to spēs. Šo var izskaidrot arī ar to, ka tad, kad tika pasniegta pirmā palīdzība, reti kurš to uztver ļoti nopietni un cenšas visu izprast. Protams, drošāk mēs jutīsimies, ja atstāsim cietušo glābšanu glābēju un mediķu rokās, tā kā baidīsimies kaitēt nevis palīdzēt. Taču bieži vien pirmā palīdzība ir tā, kura izglābj kādam dzīvību. Tālab vajadzētu arī ielāgot, ka tieši pirmā palīdzība jau ir tā lieta, ko labāk būtu iziet atkārtoti, lai tiešām zināt, kā var rīkoties tajā brīdī, kad ir nepieciešama palīdzība.

Uzzini vairāk – https://www.amatprasme.lv/

No kā tad sastāv pirmā palīdzība?

Ja ir notikusi nelaime, bet apkārtējie ir apmulsuši, kā rīkoties? Vispirms ir jābūt pārliecinātam par savu drošību un, ka mēģinājums palīdzēt nenodarīs pāri Jums. Vēlāk ir jāsaprot, kurš jau ir cietis un kāpēc. Kā arī jāsaprot, vai šis cilvēks ir pie samaņas, ja tomēr nē, vai cilvēks ir dzīvs. Tad var zvanīt uz 112, un visu iztāstīt. Bieži vien glābšanas dienests piedāvā noderīgus ieteikumus, lai Jūsu sniegtā pirmā palīdzība spētu palīdzēt cilvēkam. Varbūt atmiņā ir palikuši pirmās palīdzības kursi, šajā gadījumā ir zināms, kā var izdarīt mākslīgo elpināšanu vai arī reanimāciju, svarīgākais ir glābt dzīvību. Pēc tam, kad tika īstenota pirmā palīdzība, cietušajam jānodrošina miers un ir jāgaida glābēji.

Vajadzīgi mācību kursi pirmajai palīdzībai? Kur skriet?

Ja ir nepieciešami mācību kursi pirmajai palīdzībai, mēģinat uziet to vietu, kur tos apgūt. Bieži vien pirmā palīdzība autovadītājiem būtu pieejama auto skolā, jo savādāk būs nepieciešams tāds mācību centrs, kurā tos māca. Vispirms pārliecinieties, ka šie pirmās palīdzības kursi csdd prasībām ir pakārtoti. Labā iestādē mācību kursi pieejami ne vien latviešu valodā, bet arī, piemēram, krieviski. Eksistē kursi tieši uz piecpadsmit un 12 stundām, svarīgi zināt, ka autovadītājiem nepieciešams ilgāks kurss. Aplūkojiet māčību vietas mājas lapu, tai jābūt detalizēti aprakstītai kā arī cenām jābūt pieejamām, lai tieši var saprast, vai šis mācību centrs arī finanšu ziņā Jums atbildīs. Un vēl izlasiet atsauksmes par izvēlēto vietu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *