UEFA Čempionu līga un Pasaules čempionāts hokejā 2019

Posted on

Šis gads sportā ir dāsns ar fantastisku sacensību klāstu, kas priecē gan līdzjutējus, gan ekspertus. 2019.gadā jau esam paspējuši piedzīvot Pasaules čempionu rokasbumbā vīriešiem , tikko norisinājās Pasaules čempionāts biatlonā, Japānā tika organizēts Pasaules čempionāts daiļslidošanā, bet pavisam drīz, maijā, mūsu valsti pieskandinās hokeja līdzjutēju bungas un dziesmas, jo norisināsies Pasaules čempionāts hokejā. Vēl viens pamatīgs notikums, kurš piesistīs pamatīgu sabiedrības uzmanību, ir UEFA čempionu līgas turnīrs. Kurš izcīnīs UEFA čempiona titulu jūnijā Madridē? Tikmēr tepat Latvijā norisināsies Latvijas čempionāts šahā.
Leģendārais futbola turnīrs UEFA čempionu līga ir visiem sporta līdzjutējiem labi pazīstams nosaukums. Šīs ir augstākā ranga sacensības futbola komandu starpā. Notikuma vēsture aizsākās 1955.gadā, kad tika rīkots pirmais šāda mēroga turnīrs. Toreiz savā starpā cīnījās 16 komandas no dažādām Eiropas valstīm. Joao Baptista Martins bija spēlētājs, kurš iesita turnīra pašus pirmos vārtus. Pirmos piecus turnīra gadus uzvarētāju godā tika celta spāņu komada Real Madrid. Liels nopelns komandas uzvarās bija spēlētājam Alfredo Di Stefano. 1960.gada finālspēlē Real Madrid iesita veselus 7 vārtus, kas līdz šim ir nepārspēts rekords.

 

Uzzini vairāk – http://epadomi.lv/kas_vertigs/interesanti_neparasti/24112020-pandemiju_labak_pardzivo_tie_kas_pielagoj

UEFA 2019 norisinās jau 64.reizi un finālspēle notiks Madridē, Spānijā. Komanda, kura uzvarēs 2019.gada UEFA turnīrā, iegūs tiesības spēlē pret 2020.gada uzvarētājkomandu UEFA Superkausā. Kvalifikācijas spēles norisinājās no 2018.gada 26.jūnija līdz 29.augustam, galvenā spēles risinās no 2018.gada 18.septembra līdz 2019.gada 1.jūnijam.
Pasaules čempionāts hokejā šogad norisināsies 83.reizi. Tas pirmo reizi notika 1920.gada olimpiskajās spēlēs un to organizēja Starptautiskā hokeja federācija . Federācijā ir 76 dalībnieki un tā atrodas Šveices pilsētā Cīrihē. Laikā starp 1920. un 1968.gadu pasaules čempionāts hokejā norisinājās kā daļa no olimpisko spēļu hokeja turnīriem. Čempionāta veiksmīgākās komandas iezīmē tā vēsturiskos periodus. Piemēram, 1954.-1962.gadi izceļas ar to, ka spilgti iezīmēja sacensību starp Kanādas un Padomju Savienības komandām.Padomju savienības hokeja izlase plūca slavas laurus un saņēma kausus līdz pat 1976.gadam.
Pasaules čempionāts hokejā 2019 ierasti notiks maijā, šoreiz no 10. līdz 26.maijam. Čempionāta norises vieta būs Slovākijas divās pilsētās – Bratislavā un Košicē. Čempionāts izceļas ar to, ka pēc 27 gadu pārtraukuma elites grupā atgriezīsies Lielbritānijas hokeja izlase. Kā jau ierasts, uz spēlēm no Latvijas tiks organizēti līdzjutēju braucieni . Šogad Pasaules čempionātā Latvijas izlase mērosies spēkiem ar komandām no Zviedrijas, Krievijas, Čehijas, Šveices, Norvēģijas, Austrijas un Itālijas. Latvijas izlasi sagaida spraiga cīņa ar apakšgrupas komandām, kuru starpā ir arī čempioni. Cerēsim, ka mūsu fanu atbalsts palīdzēs komandai veiksmīgi piedalīties Pasaules čempionātā hokejā 2019!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *