Cik svarīgi būtu visu redzēt izcili? Kādas lēcas acīm pērkat Jūs?

Posted on

Mūsdienās kontaktlēcas ir tāda tipa produkts, ar kuru īsti nevar izbrīnīt. Lēcas acīm ir kļuvušas tieši par katras dienas daļu bez kā mēs nespējam iedomāties savu ikdienu. Kā radās lēcas? Vai spējat iedomāties, bet pats pirmais, kas pieskarās šai tēmai, jau ir pazīstamais Leonardo da Vinči. Šis notikums ir attēlots grāmatā Acu kods un datēts ar 1508.gadu. Pats Leonardo izgudroja šodienas kontaktlēcas plānu. Bet teikt, kad tieši viņš ir lēcas radītājs īsti nevar. Bet viņa sekotāji gan, piem., nevar aizmirst filozofu, fiziķi un matemātiķi Renē Dekartu. 1632.gadā Dekarts novietoja stikla trauku uz acīm, kurš bija pilnīgi piepildīts ar ūdeni, jo tā Da Vinči aprakstīja topošās kontaktlēcas. Tomēr diemžēl valkāt šīs lēcas uz acīm nemaz nebija īstenojams.
Vēl pēc 200 gadu britu fiziķis un astronoms Džons Heršels arī pievērsās pie lēcām. Tieši viņš ir tas, kas savos rakstos aprakstīja, kā tad izskatās tās īstās un protams, arī pareizas lēcas acīm.
Bet kas tieši radīja pašas pirmās lēcas acīm no stikla? Vācu stikla pūtējs Frīdrihs Müllers, tas notika 1888.gadā un atstāja nozīmīgu pēdu oftalmoloģijā. Tā pamata ideja nebija izveidot lēcas. Viņš vienkārši mēģināja izlīdzēt draugam redzēt apkārtējo pasauli košās krāsās.
Un mūsdienās, pateicoties visiem šiem zinātniekiem, mēs visi varam izmest neērtās brilles acīm un nopirkt priekš sevis lēcas internetā vai parastajā optikas salonā. Protams, var arī nēsāt tikai brilles, bet gadās situācijas, kad parocīgāk būs tieši lēcas. Kā īsti atlasīt šo produkciju, uzzināt vairāk var tālāk.

Cik tad daudz dažādu kontaktlēcu veidu tad ir piedāvājumā un kā tās atlasīt?

Šodien ir ne tikai viens kontaktlēcas interneta veikals, kur piedāvājuma klāstā ir tik ļoti dažādas lēcas acīm. Pašas kontaktlēcas varētu atšķirties viena no otras ne vien pēc to cietuma, lietošanas mērķa, krāsas, nēsāšanas ilguma, bet arī pati lēcas cena var būt ļoti dažāda. No kā tieši tas viss ir atkarīgs? Pirmkārt, kāds tad kontaktlēcu tips tiks izvēlēts – cietas vai mīkstās lēcas.
Mīkstas lēcas protams ir populārākais variants. Tās ir izrakstītas cilvēkiem ar tuvredzību, astigmātismu un senilu hiperopiju. Šīs kontaktlēcas izvēlās vēl medicīnā, kā piemēram, kad būtu vajadzīgs ievietot acī zāles vai aizsargāt tās, priekš tam, lai padarīt ātrāku dzīšanu. Cietās lēcas acīm oftalmologi izraksta, ja cilvēkam ir radzenes formas izmaiņas, kuras nevarēs uzlabot ar mīkstajām. Sīs izmaiņas ir, piemēram, astigmātisms.
Lēcas iespējams iedalīt pēc valkāšanas termiņa. Viendienas lēcas acīm parasti tiek liktas tieši no rīta un izņemtas naktī, vēl ir elastīgās lēcas, kas ļauj gulēt vienu vai divas naktis lēcām esot acīs. Pastāv arī ilgstošas nēsāšanas, kur tad lēcas var lietot līdz sešām dienām pat neizņemot tās un pēdējais, nepārtrauktās, kur nēsāšanas režīms varētu būt līdz pat mēnesim.
Bez tā visa ir arī krāsainās lēcas internetā, kas izmaina klienta acs krāsu un ir arī raibas lēcas, kas ļauj pārvērsties, kā piemēram, par vilku vai pat vampīru. Protams, kad kontaktlēcas cenas ir atkarīgas no dažādiem faktoriem, kā no valkāšanas termiņa, tā arī cietuma un kādam mērķim tās ir domātas. Bet visu laiku, pasūtot kontaktlēcas internetā, iespējams salīdzināt preces pie dažādiem pārdevējiem un atrast savējo.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *