ĀZIJAS VALSTU PELMEŅI MŪSU VIRTUVĒ.

Posted on

Ir tādi ēdieni, kas visā pasaulē ir zināmi kā nedaudz atšķirīgi, taču pamatdoma ir viena un tā pati. Ja mūsu platuma grādos visbiežāk tiek gatavoti pelmeņi un vareņiki pēc tuvāko austrumu valstu receptēm, tad pēdējos gados īpašu popularitāti ir ieguvuši pelmeņi, jeb gyozas, kas ir izplatīti Āzijas valstīs un pagatavojami ar tik pat dažādām pildījumu variācijām. Atšķirības ir pagatavošanas veidā un dažās izejvielās, piemēram, gyozām mīkla ir nedaudz plānāka un tos, visbiežāk, tvaicē.

Uzzini vairāk  – https://gyoza.guru/

KĀ VAR PAGATAVOT GARŠĪGAS GYOZAS?
Katrā pasaules malā pelmeņu gatavošanas tradīcijas ir ndaudz atšķirīgas un tas ir pavisam normāli. Autentiskas un bezgala garšīgas gyozas ir iespējams pagatavot tās tvaicējot. Ja pelmeņu mīkla ir pārāk bieza, tad gatavojot pietiekami labi neizcepsies vidus. Tvaicēti Gyoza pelmeņi ar dārzeņiem, garnelēm vai gaļu, būs lieliska maltīte jebkuros apstākļos. Gyoza pelmeņus var ērti pagatavot uz grila vai mikroviļņu krāsnī.

KĀDAS MĒRCES VISLABĀK GARŠOS AR GYOZĀM?
Pie mums veikalos gyozas visbiežāk ir atrodamas ar gaļas vai siera un sēņu pildījumu. Ja patīk apmeklēt Āzijas tematikas kafejnīcas un restorānus, tad noteikti gyozas ir iespējams iegādāties arī tur. Gyozas ir iespējams pagatavot arī pašam, pie tam, ir iespēja izvēlēties vai mīklas apvalciņus iegādāties jau gatavus vai taisīt pašiem. Gyoza pelmeņi ir pieejami ar visdažādāko pildījumu – dārzeņiem, dažāda veida gaļām, zivīm, garnelēm, sēnēm un šo sarakstu var turpināt vēl ilgi. Noteikti liela loma ir arī piedevās, kas tiek izmantotas pelmeņu pasniegšanai. Visparastāko ketčupu vai majonēzi šoreiz atstāsim citām reizēm. Ar šiem pelmeņiem ļoti labi garšos gan siltas, gan aukstas mērces, turklāt, tās var uzlabot, pievienotjot dažādas garšvielas un gatavojot, izmantot dažādas bāzes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *