Smiltsērkšķi – sastāvs un plašais lietošanas pielietojums

Posted on

Īss krūms ar koši oranžiem augļiem, tie ir smiltsērkšķi. Smiltsērkšķu parādīšanās zeme bija Mongolija, Ķīna un arī Krievija. Un tad šobrīd smiltsērkšķi tiešām ir izplatīti visā pasaulē. Smiltsērkšķi nemaz nav diezgan prasīgi. Interesanti, ka pat smiltsērkšķu audzēšana var būt realizēta gan smilšainās un oļainās augsnēs, tā arī ūdens krastos. Smiltsērkšķu augi labi izaug arī pat kalnainās vietās, piemēram, vairāk nekā divi tūkstoši metru augstuma virs pašas jūras līmeņa. Tādēļ, ka smiltsērkšķis tas ir ērkšķains krūms, tieši šo iestāda šeit piemēram, kā dzīvžogus, gan arī gravu vai nogāžu nostiprināšanai. Bez tā visa pašas smiltsērkšķu ogas aktīvi pielieto tradicionālajā ārstniecībā un ēdienu pagatavošanā, viņas ir saņēmušas tik lielu mūsu atzinību ar to bagātīgo sastāvu, kā arī īpatnējo specifisko garšas sajūtu.

Ķīmiskais sastāvs un produkta īpašības

Pašas smiltsērkšķu ogas satur vitamīnus A, C, kura jau ir pat daudz vairāk nekā, piemēram, citronā, visus B grupas vajadzīgos vitamīnus, P, PP, E un arī K vitamīnu grupas. Tādēļ smiltsērkšķu stādi jau ir tik neatkārtojami, ka tiešām neviens cits augs nevar būt līdzvērtīgs. Smiltsērkšķi par labu terapeitisku kā arī profilakses līdzekli padara dažādas bioloģiski aktīvas vielas tā sastāvā. Šajā augā ir atrasti piecpadsmit daudzi mikroelementi. Starp tiem: nātrijs, mangāns, magnijs, alumīnijs, kalcijs un dzelzs, silīcijs, titāns kā arī citi. Tas satur diezgan vērtīgu beta karotīnu, eļļu, organiskās skābes, sterīnus, fosfolipīdus, flavonoīdus, serotonīnu, fenola skābes, rutīnu, holīnu, kumarīnus, ka arī pektīnu. Visi šie nesaprotamie vārdi atspoguļo, ka paši smiltsērkšķi ir un būs savdabīga bumba, kas tika uzlādēta ar ne tikai veselībai, bet arī skaistumam vērtīgākajām vielām. Ir pietiekoši tikai ar 100 gramiem svaigo ogu, vai, piemēram,, ja tiek izmantota smiltsērkšķu tēja, lai arī organisms dabūtu gandrīz to visu iespējamo vitamīnu un arī vitamīnu nepieciešamo ikdienas devu. Līdz ar to klienti izvēlas smiltsērkšķi ziemai, kā sava veida veselību stimulējošo ārstniecisko līdzekli. Bez tā visa pieminētā šo auga daudz izvēlās arī medicīnā, ārstējot iekšējo orgānu problēmas, un kā kosmētisko līdzekli.

Smiltsērkšķu augi medicīnā un arī uzturā, kur tad vēl to var arī izmantot?

Senos laikos zāļu darinātāji tieši smiltsērkšķu ogas lietoja daudzu kaišu dziedniecībā. kā piemēram, smiltsērkšķu sula tika pielietota zarnu traucējumu dziedniecībā vai arī, lai samazinātu kuņģa sekrēciju. Smiltsērkšķu ievārījums tika ieteikts dzeršanai reimatisma, cukura diabēta, vitamīnu trūkuma un gremošanas trakta traucējumu situācijā. Arī mūsdienās smiltsērkšķu sula parasti tiek izmantota veselības uzlabošanai, kā arī šeit cena nemaz nav tik ļoti augsta.
Ogas lieliski piemērotas desertiem un arī priekš smiltsērkšķu sulas pagatavošana mājas apstākļos. Neskaitāmas receptes pieejamas web vidē. Ja gribat, varat pasūtīt jau gatavu produkciju, daudzveidīgā piedāvājumā pieejama arī smiltsērkšķu tēja un smiltsērkšķu ievārījums, dažnedažādas mērces un saldumi, vai smiltsērkšķu eļļa kapsulās..
Estētiskajā medicīnā smiltsērkšķi var būt daudz izmantoti pret jebkāda veida tumšiem lokiem, grumbām, kā arī pret matu zaudēšanu.
Acīmredzams, šīs dabas bagātības pielietošana ir ļoti daudzpusīga, taču pirms sākt aktīvu lietošanu, ir rekomendējams konsultēties ar ārstu, gadījumā ja esiet stāvoklī vai Jums ir jebkādas gremošanas problēmas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *