Vai tiešām jebkurš no mums zina, cik noderīgi smiltsērkšķi var būt cilvēka veselībai?

Posted on

Paši Himalaju kalni var būt dēvēti par šī auga dzimteni. Šī reģiona iedzīvotāji smiltsērkšķus dēvē par “svētajiem augiem”. Ķīnā labums, ko tad dot smiltsērkšķu ogas, ir atklāts jau 12 gs. Saskaņā ar mongoliešu leģendu, pats Čingishans un arī tā armija pirms jebkuras uzvaras izmantoja tieši smiltsērkšķi. Smiltsērkšķu augļi un arī to neatkārtojamība jau ir skaidra un mūsdienās. Koši oranžās ogās zinātnieki jau ir atraduši pārsteidzošu Omega vielu esamību: Omega trīs, seši, deviņi un reti sastopamās Omega-7 taukskābes, protams, arī tās ir un būs pārpilnas ar minerālvielām un vitamīniem.

Tādēļ vairākās valstīs gadsimtiem ilgi smiltsērkšķi jeb zelta koks šeit bija izmantoti, priekš tam, lai uzlabotu imunitāti, pazeminātu holesterīnu, aizkavēt novecošanos un arī dziedētu daudzas ādas slimības.

Bagātīgās īpašības, kuras tomēr ir smiltsērkšķu ogu iekšā

Pašas smiltsērkšķu ogas satur vitamīnus A, C, kas ir pat vairāk nekā, piemēram, citronā, satur arī visus B grupas vitamīnus, P, PP, E, K vitamīnu grupu. Līdz ar to smiltsērkšķu stādi jau ir tiešām unikāli, ka neviens pat cits augs nevar būt līdzvērtīgs. Smiltsērkšķi tieši par terapeitisku un profilakses līdzekli pārvērš daudzas bioloģiski aktīvās vielas. Šinī augā arī ir atrasti piecpadsmit dažādi mikroelementi. Starp tiem: mangāns un nātrijs, alumīnijs, magnijs, kalcijs un dzelzs, silīcijs, titāns un arī daudzi citi. Viennozīmīgi tas satur diezgan nepieciešamo eļļu, beta-karotīnu, organiskās skābes, sterīnus, fosfolipīdus, flavonoīdus, leikoantocianīnus, fenola skābes, serotonīnu, inozīdus, rutīnu, holīnu, kumarīnus, ka arī pektīnu. Pilnīgi visi šāda veida nesaprotamie apzīmējumi atspoguļo, kad smiltsērkšķu augi jau ir sava veida bumba, kura tika uzlādēta ar veselībai un skaistumam vērtīgākajām sastāvdaļām. Pietiek tikai ar 100 gramiem svaigo ogu, vai, piemēram,, ja tiek izmantota smiltsērkšķu sula, lai arī organisms saņemtu gandrīz to visu iespējamo uzturvielu un vitamīnu devu, kas nepieciešama dienā. Tāpēc klienti izvēlas smiltsērkšķi ziemai, kā sava veida imunitāti stimulējošo līdzekli. Bez tā visa pieminētā šo auga plaši izmanto arī medicīnā, ārstējot iekšējo orgānu problēmas, un kā skaistumkopšanas līdzekli.

Smiltsērkšķi ārstniecībā vai ēdienu pagatavošana, kurā vietā vēl to var pielietot?

Interesants fakts, ka tieši smiltsērkšķu ogas praktiski netiek izmantotas svaigas. Tomēr, pārstrādātas, piemēram, kā smiltsērkšķu ievārījums, sula, marmelāde, parasti tiek pielietots ļoti daudz, bez tam cena nav diezgan liela. Tiek izlaista diezgan noderīga smiltsērkšķu tēja, kuras pamatā ir paši smiltsērkšķi kopā ar tā novārījumiem.
Smiltsērkšķu augi jau ir lietderīgi saaukstēšanās situācijā, jo uzlabo imūnsistēmu, sirds slimības, ārstē gastrītu, cīnās ar slimībām ginekoloģijā. Smiltsērkšķu ogas tiek izmantoti, priekš tam, lai savestu kārtībā gremošanu, vielmaiņu, izvadītu toksīnus, uzlabotu atmiņu kā arī, lai uzlabotu nervu sistēmu. Priekš sievietēm smiltsērkšķu ogas jau ir īpaši lietderīgas, tā kā tieši tās ļauj saglabāt jaunību, normalizēt hormonus kā arī palīdzēt saglabāt reproduktīvās sistēmas veselību. Regulāra lietošana sniedz iespēju izvairīties no dzemdes iekaisuma.
Smiltsērkšķi labi ietekmē arī vīriešu organismu. Ogas aizsargā ķermeni tiešām no priekšlaicīgas novecošanās, novērš ar vecumu saistītu izmaiņu parādīšanos prostatas dziedzeros.
Turklāt onlainā ir receptes par to, kādā veidā iespējama smiltsērkšķu sulas pagatavošana mājas apstākļos un daudzas citas, vai, piemēram, Jūs varat nopirkt jau gatavu produktu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *