Ieteikumi mašīnu riepu un disku izvēlē

Posted on

Vai, braucot ar pašu auto, Jums ir nozīmīga drošība un ērtums? Vienīgi gudri piemeklētas auto riepas palīdzēs šo visu sekmēt. Kad tiek izvēlētas riepas, būtisks punkts ir saprast, kādas tieši auto riepas tomēr ir vajadzīgas – vasaras vai arī ziemas riepas. Papildus sezonai, būs nozīmīgi ņemt vērā to, kāds tieši ir auto, kā arī Jūsu braukšanas raksturs, kur plānojat doties ar auto, protams, arī to, cik tad liels jau ir budžets riepu iegādei. Šeit mēģināsim aplūkot galvenos kritērijus, priekš tam, lai zinātu, kā labāk izvēlēties atbilstošākās riepas savam auto.

Galvenie nosacījumi riepu piemeklēšanā

Kad tiek izvēlētas riepas savam auto, vērsiet uzmanību, kāds ir ātruma, slodzes indekss, auto riepu profila augstumam, riepu platumam un protektora rakstam. Jāņem vērā cilvēka braukšanas raksturs. Braucot pa pilsētu vai auto sacīkstēm tomēr ir vajadzīgas pilnīgi savādākas riepas. Būtiski iegaumēt, kad, braucot pa asfaltu vai arī gruntētu ceļu, riepu specifikācijas atšķiras. Būtisks jau ir arī Jūsu automašīnas tips – tas ir kāds mazs auto vai džips. Der iegaumēt, kad ne vienmēr lētas auto riepas ir atbilstošākais risinājums, jo šajā gadījumā tiek runāts par drošu braukšanu. Labāk būtu izvēlēties ko pa visu. Ne jau mazāk svarīgs faktors būs sezonāls raksturs. Konkrēti vasaras riepas parasti tiek lietotas temperatūras no +5°C. Tādām auto riepām ir konkrēta stingrība, kas sniedz iespēju saglabāt stingru formu karstās gaisa temperatūrās. Taču šis apstāklis neļauj izmantot auto riepas ziemas mēnešos, tā kā mazā temperatūrā tās “paliek ledainas”, kas tad noved pie tā, ka tiek samazināta veiktspēja. Ziemas sezonai jau tiek lietotas īpaši paredzētas ziemas riepas, kuras tad izmanto pie temperatūrām līdz +5°C. Aukstās sezonas riepu atšķirība ir mīkstas gumijas pārklājums. Pat lielā aukstumā viņas gandrīz nekad nesacietē, kas ļauj saglabāt vadāmību. Pie tam šāda veida riepām obligāti tiek sagrieztas lameles. Tie ir zigzaga formas robi, kas ļauj sasniegt labāku saķeri ar apsniegotu vai arī ledainu ceļa segumu. Vien riepām jau ar dzelzs radzēm var būt bez lamelēm. Vissezonas auto riepas – iespējams izmantot jebkādos apstākļos visu gadu. Tādas riepas jau ir daudz mīkstākas tieši par vasaras riepām, bet cietākas jau par ziemas. Sastāvā ir pievienotas speciālas daļas, kuras ir izturīgas pret nodilumu augstās temperatūrās. Tajā pat laikā jau ir vērts atminēties, ka vissezonu riepas vislabāk lietot tikai valstīs, kur ir maigas ziemas. Piemēram, ja rodas jautājumi auto riepu izvēlē, labāk būtu griezties jau pie speciālista.

Kādā veidā sameklēt riepu uzņēmumu?

Brīdī, kad tiek skatītas auto riepas Rīgā vai citviet mūsu valstī, mēs savu meklēšanu sākam online vidē. Līdz ar to mūsdienīgs riepu serviss bez šaubām jau ir ar savu mājas lapu. Riepu maiņa visbiežāk notiek divas reizes gadā, ir labi, ja eksistē uz vietas riepu noliktava, kurā turēt Jūsu riepas līdz pienāk brīdis tās nomainīt. Nozīmīgi, kad servisa piedāvājuma klāstā būs ne vienīgi riepas, bet riepu diski un tiks piedāvāti dažādi pakalpojumi, kā piemēram, ātra riepu montāža. Būtisks moments, ja tiks iegādātas pavisam jaunas riepas vai pat nomainītas uz savām konkrētajai sezonai piemērotajām, būs riepu balansēšana, jo pretējā gadījumā var nebūt droša braukšana. Uzmanīgi izlasiet atsauksmes, mūsdienās online jau var uzzināt visu informāciju, kas piemēram Jums palīdzēs sameklēt labāko riepu garāžu. Nozīmīgi ir profesionāli darbinieki, kuri kā nomainīs auto riepas, gan ieteiks vislabākos riepu variantus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *