Acu pārbaude pie oftalmologa

Posted on

Acu ārsts vienmēr ir un būs jāizvēlas diezgan atbildīgi. Mēs uzticam šim speciālistam svarīgu lietu – redzi. Tikai pārbaudīts profesionālis var palīdzēt saglabāt mūsu dzīves kvalitāti ilgus gadus. Mūsu valstī jau ir ļoti daudz profesionālu ārstu, bet kā gan viņus atrast? Mūsu laikā cilvēki sāk savus meklējumus tiešsaistē, tā kā šeit tad ir kā rekomendācijas par okulistu, kā arī ir iespēja uziet speciālistu tuvāk savam mājoklim. Tomēr vispirms jau vajadzīgs saprast, kāda ir kvalifikācija, jo acu ārsts taču ir vispārīgs termins. Tiem ir 3 specialitātes – oftalmologs, optometrists un, protams, optiķis. Ar ko viņi atšķiras savā starpā, centīsimies tikt skaidrībā tālāk rakstā.

Ar ko atšķiras savā starpā redzes ārstu specialitātes?

Tad kādi tieši ir acu speciālisti? Pirms tam jau bija viens ārsts okulists, pie kura un devāmies pārbaudīt acu asumu, šodien acu speciālisti veic konkrētas funkcijas, saskaņā ar savu profesiju. Optometrists – tas ir speciālists, kas darbojas ar redzes problēmām, savukārt, kam būs ārstniecības personas sertifikāts atbilstoši savai kvalifikācijai, kurš jāatjauno ik pēc pieciem gadiem. Šāds ārsts izmeklē pamata problēmas, laikā kad tiks izdarīta redzes pārbaude, darbojoties kā ar pašu redzi kā objektu, gan arī jau ar pašu aci. Optometrists jau var izrakstīt arī brilles un kontaktlēcas. Bet, ja tiks konstatētas slimības, ārsts pacientu nosūta uz ārstēšanu. Šo ārstēšanu pilda oftalmologs acu ārsts. Oftalmologs – ārsts, kā pienākumos tiek iekļauta acu pārbaude, diagnostika un ārstēšana, medikamentu izrakstīšana, un jau ir tādi oftalmologi, kuri veic acu operācijas. Turklāt šie speciālisti ļaus izvēlēties brilles vai arī lēcas acīm. Un visbeidzot optiķis, kurš nebūs ārstnieciskā persona. Viņš darbojas ar recepti, ko saņēmāt tieši no oftalmologa vai arī optometrista. Pats optiķis spēs izveidot brilles atbilstoši receptei, sataisīt rāmjus brillēm, protams, arī piemeklēt brillēm materiālus. Ir vēl saistīta specialitāte: optometrists, kas ir arī optiķis. Viņš drīkst pārbaudīt redzi un vēl izveidot piemērotas koriģējošās brilles.

Ko tad darīt, ja vajag izvēlēties redzes ārstu galvaspilsētā vai, piemēram, citur Latvijā?

Pirms skatīt acu speciālistu, Jums būtu jāsaprot – kas ir tas, kas tieši būtu vajadzīgs – oftalmologs vai optometrists. Kā tas bija augstāk rakstīts, optometrista uzdevums ir redzes pārbaude, savukārt oftalmologa jau ārstēšanas process. Tādēļ, ka šie ārsti tad ir ārstnieciskās personas, tiem jāparādās publiskajā ārstu reģistrā. Protams ir ērti, kad iespējams attālināti pierakstīties, ja nepieciešama acu pārbaude, nekā ilgi gaidīt un gaidīt, zvanot pa telefonu. Vienmēr izpētiet atsauksmes, ja šādas ir par atrasto acu ārstu. Šodien optometrists jau ir pat pieejams optikas salonos, kur jau var uzreiz izvēlēties arī brilles.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *